Złote Nici Gold Thread™

Poznaj Naszego specjaliste

Dr Maciej Lichaj jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, Specjalista Anestozjologii i Intensywnej Terapii. Ukończył Podyplomową Szkolę Medycyny Estetycznej w Warszawie, Certyfikowany Lekarz Medycyny Estetycznej. Członek Sekcji Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, UIME (Union Internationale de Medicine Esthetique – Międzynarodowego Stowarzyszenia Medycyny Estetycznej), Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Medycyna estetyczna jest jego specjalnością od 2003 roku i od tego czasu wykonuje między innymi zabiegi odchudzające, korekcje zmarszczek oraz inne zabiegi dla twarzy oraz ciała, takie jak usuwanie blizn, czy usuwanie rozstępów. W swojej prywatnej praktyce dr Lichaj stosuje szeroką gamę nowoczesnych zabiegów, w tym złotą nicią. W 2009 roku dr Lichaj został oficjalnym trenerem techniki Złotej Nici i obecnie szkoli europejskich lekarzy. Prowadzi również szkolenia w zakresie technik modelowania twarzy kwasem hialuronowym, mezoterapii oraz kwasu L-polimlekowego. Posiada bogate doświadczenie w korekcji, modelowaniu i biorewitalizacji twarzy z użyciem kwasu hialuronowego oraz toksyny botulinowej. Swoje długoletnie doświadczenie wzbogaca licznymi kursami i konferencjami w Polsce i za granicą.

Gold Thread™ – Technika

Technika medyczna Gold Thread™ jest techniką odmładzania skóry, która polega na implantacji cienkiej złotej nici w tkankę podskórną. Po wprowadzeniu do skóry, złoto stymuluje przyrost kolagenu i fibroblastów jako reakcje na obecność ciała obcego. Rękawy kolagenu formują się wzdłuż wszczepionej nici. Powstanie nowej formacji tkankowej stymuluje i zwiększa przemianę materii oraz przepływ krwi w leczonych obszarach, co prowadzi do odmłodzenia skóry. Wyniki pojawiają się w ciągu 6 do 8 miesięcy po zabiegu, a pełen efekt osiągany jest zazwyczaj po około roku od zabiegu. Jest to małoinwazyjna, ambulatoryjna procedura, której przeprowadzenie trwa około godziny. Pacjenci mogą powrócić do normalnego życia bezpośrednio po zabiegu. Zabieg implantacji złotej nici Gold Thread™ to najnowsza metoda odmładzania skóry, która została opracowana przez renomowanych chirurgów plastycznych i kosmetycznych w Europie i USA. Obserwacje kliniczne wykazały, że implantacja złotej nici Gold Thread™ jest w stanie ujędrnić skórę i przywrócić jej elastyczność, dzięki czemu wygląda ona młodziej przez następne 8-12 lat.

Gold Thread™ – Produkt

Gold Thread™ jest ultra-oczyszczoną, składającą się w 99,99% z czystego złota nicią o średnicy 0,1 mm, wykonaną w pełnej zgodności z odpowiednimi przepisami US’s Food & Drugs Administration (FDA). Nić przeznaczona jest do implantacji w skórze właściwej, w celu odmłodzenia skóry poprzez stymulowanie syntezy macierzy skóry.

Gold Thread™ – Mechanizm Działania

Gold Thread™ jest specjalistycznym wyrobem medycznym produkowanym w pełnej zgodności z odpowiednimi przepisami Food & Drugs Administration (FDA) w Stanach Zjednoczonych (21 CFR 820 i 21 CFR 812). Obserwacje kliniczne wykazały, że implantacja Gold Thread™ stymuluje syntezę kolagenu, elastyny i innych macierzy skóry, które ostatecznie pokrywają obszar siatki utworzonej z nici Gold Thread™. Przyrost kolejnych macierzy skóry powoduje ujędrnienie leczonych części ciała, przyczyniając się do znacznego odmłodzenia skóry. Gold Thread™ pobudza również angiogenezę pod skórą, co przyczynia się do zwiększenia podaży krwi i składników odżywczych w leczonych obszarach ciała. Naturalne właściwości antyseptyczne złota wpływają również na zmniejszenie ryzyka wystąpienia stanu zapalnego w tych obszarach. Wyżej wymienione reakcje biochemiczne rozpoczynają się natychmiast po implantacji złotej nici Gold Thread™. Z naszych obserwacji klinicznych, zauważyliśmy, że cera poprawiła się w 2 tygodnie po implantacji Gold Thread™, objawy zapalenia skóry zredukowały się aż o 25-40% w ciągu miesiąca po implantacji, a zmarszczki na twarzy uległy znacznemu wygładzeniu w 3 miesiące po implantacji. Najlepsze wyniki uzyskano po 6-12 miesiącach po implantacji. Powyższe korzyści są efektem implantacji złotych nici Gold Thread™: W zależności od indywidualnej odporności, wszczepione nici Gold Thread™ pozostają w ciele pacjenta oddziaływując biochemicznie przez 8-12 lat (palenie papierosów, picie alkoholu i stosowanie innych używek może skrócić okres efektywności zabiegu implantacji złotych nici Gold Thread™). Powtarzanie implantacji Gold Thread™ co 5-8 lat zwiększa efekt odmłodzenia skóry.